fbpx
🇺🇦Все буде Україна🇺🇦

Статьи от доктора - Здоров’я ротової порожнини для немовлят

Здоров’я ротової порожнини для немовлят

Первинні (молочні) зуби в дітей віком важливі з багатьох причин. Вони грають життєво важливу роль здоровому харчуванні, вчаться говорити і розкривають унікальну індивідуальність дитини. Крім того, молочні зуби зберігають правильні проміжки для постійних (дорослих) зубів, які вони можуть рухатися пізніше. З усіх цих причин важливо дбати про молочні зуби.

До народження дитини

Зуби у дитини починають формуватись під час вагітності. До народження дитини під яснами дитини починає формуватися повний набір молочних зубів.

Протягом останніх трьох місяців вагітності мати забезпечує дитину мінералами, необхідними для кальцифікації зубів. Ці мінерали не надходять із зубів матері – і неправда твердження, що зуб губиться при кожній вагітності. Найкращим джерелом цих мінералів є збільшення споживання матір’ю молочних продуктів (або інших продуктів та напоїв, багатих на кальцій). Повноцінне харчування та гарна гігієна порожнини рота під час вагітності гарантують, що зуби матері та дитини будуть здоровими та міцними.

Прорізування зубів

Перший зуб у дитини зазвичай прорізується через ясна у віці від 6 до 9 місяців. Повний набір із 20 молочних зубів має бути присутнім у роті до 3 років.

Прорізування зубів може викликати у немовлят певний дискомфорт, включаючи почервоніння, опухання та біль у яснах. Це часто може зробити дітей дратівливими та викликати підвищене слиновиділення, почервоніння щік та зміну режиму харчування. Найбільш поширені ефекти, помічені в цей час, можуть включати підвищення температури, зміну дефекації та висипи від підгузків. Невідомо, чи ці ефекти пов’язані безпосередньо з прорізуванням зубів або є результатом іншої незначної інфекції, що відбувається одночасно. Ознаки серйозного захворювання не слід пов’язувати з прорізуванням зубів і слід звернутися за медичною допомогою.


  Запишіться прямо зараз

  Безкоштовна консультація і огляд

  Натиснувши на кнопку Ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності сайту

  Коли прорізуються перші зуби

  Немовлята часто беруть у рот пальці чи інші предмети під час прорізування зубів, оскільки здається, що тиск полегшує дискомфорт. Якщо дати дитині чисте холодне кільце для прорізування зубів, це принесе певне полегшення. Гелі для прорізування зубів без аспірину, доступні в аптеках також можуть бути корисні.

  Руйнування зубів у ранньому дитинстві

  Розкладання викликане тим, що бактерії використовують цукри з харчових продуктів для виробництва кислот. Ці кислоти атакують зуби, спричиняючи втрату мінералів.

  Найраніші стадії втрати мінералів оборотні, але кислотний вплив, що триває, призводить до утворення порожнини, що вимагає пломбування.

  Немовлята не народжуються з бактеріями, що викликають карієс, в роті. Бактерії передаються немовлятам контактним шляхом, наприклад, при поцілунках та дегустації їжі, або коли матері чистять пустушку у роті. Передача цих бактерій може бути відстрочена, якщо у батьків та опікунів здорова порожнина рота без карієсу. Тому один із найкращих способів дати дитині фору у боротьбі з карієсом – переконатися, що ваші власні зуби та ясна чисті та здорові.

  Ранній дитячий карієс (ECC) – це назва, дана картині карієсу, яка може розвинутись у немовлят та дітей ясельного віку. ECC зазвичай починається на верхніх передніх зубах та розвивається на задніх (молярних) зубах, коли ці зуби з’являються у роті. Причини ECC обговорюються нижче.

  Як запобігти руйнуванню зубів

  Слина є природним захистом організму від карієсу. Слина постійно замінює мінерали в зубах та вимиває кислоти. Щоб дати слині достатньо часу для роботи, обмежте прийом їжі та напоїв (крім води) протягом дня. Вибирайте “корисні для зубів” закуски, такі як молочні продукти, фрукти та овочі.

  Чистка зубів
  Чищення зубів слід розпочинати, коли у роті з’являються перші молочні зуби віком від 6 до 9 місяців. Використовуйте невелику зубну щітку з м’якою щетиною, щоб обережно почистити зуби вашої дитини. Пізніше дитині можна дати зубну щітку, щоб грати з нею під час купання, щоб вона навчилася чистити зуби. Важливо, щоб чистка зубів двічі на день стала частиною щоденної рутини дитини, так само як прийняття ванни або розчісування волосся. Раннє початок формує добрі звички на все життя!

  Ідеальна зубна щітка для малюків має маленьку головку та м’які щетинки для досягнення всіх областей маленького рота, а також дизайн ручки, яку зручно тримати маленьким ручкам. Завжди слідкуйте за тим, щоб діти молодшого віку перебували під наглядом під час чищення зубів, допомагаючи дістатися до важкодоступних місць рота та заохочуючи виплювання, а не ковтання чи вживання зубної пасти.

  Дитяча зубна паста з фтором
  Використання зубної пасти з фтором двічі на день — один із найбільш перевірених способів для вас та ваших дітей уникнути карієсу. Фтор у зубній пасті робить зуби стійкішими до кислот, що утворюються після їжі або пиття. Фтор також повертає мінерали, втрачені зубами.

  Важливо, щоб діти віком до шести років користувалися дитячою зубною пастою. Ці зубні пасти мають менше фтору, ніж зубна паста для дорослих. Зазвичай вони мають м’якіший смак і менше піни для початківців чистити зуби! Дорослий повинен нанести на щітку зубну пасту для дітей розміром із горошину. Не забувайте зберігати зубну пасту у недоступному для дітей місці.

  Estomatologyхоче, щоб Ви відчували себе чудово коли справа доходить до вашої посмішки! Якщо ваше соціальне життя страждає через ваш рот, призначте зустріч з нами, щоб обговорити ваші варіанти сьогодні!