fbpx
🇺🇦Все буде Україна🇺🇦

Статьи от доктора - Причини, через які у вас болить зуб

Причини, через які у вас болить зуб

Зубний біль може мати безліч (іноді несподіваних) причин: від карієсу до інфікованих ясен, інфекції носових пазух та надмірного фізичного навантаження. У нашому посібнику описані всі можливі причини, а також способи лікування та запобігання повторенню болю.

Зубний біль може бути тупим і ниючим або гострим і пульсуючим, але як би він не відчувався, він може повністю вибити вас з колії. Зубний біль може заважати жувати, говорити, концентруватися або навіть спати ночами.

Є багато причин, з яких ваші зуби можуть хворіти, але всі вони заслуговують на відвідування стоматолога. Зубний біль може навіть призвести до втрати зуба. Чи варто пропускати зустріч?

У тебе порожнина

Порожнина – це отвір у зубі, викликаний карієсом, який роз’їдає тверду зовнішню поверхню зубів, яку називають емаллю. Спочатку карієс може не викликати жодних симптомів, але в кінцевому підсумку він може призвести до зубного болю, особливо якщо карієс стає дуже великим і знаходиться близько до нервів усередині зубів. Карієс є основною причиною скарг на зубний біль у його практиці, але він хотів би, щоб пацієнти зверталися зі скаргами ще раніше. «Пацієнт зазвичай відчував щось, можливо, кілька місяців тому, але ігнорував це, і тепер біль справді нестерпний».

У вас абсцес

Зерно попкорну, яке застрягло у вас у зубах у кіно, може повернутися, щоб переслідувати вас. За словами доктора Натур, коли частинки їжі застряють між вашими зубами, а ви продовжуєте жувати, ви по суті проштовхуєте їжу далі в ясна. «З часом це викликає запалення та біль», і може навіть утворитися кишеня простору, яка називається абсцесом, вздовж лінії ясна, де залишки їжі та сміття розкладаються, викликаючи інфекцію. Ви можете помітити набряк та навіть гній на місці абсцесу. Чим раніше ви вилікуйте один з них, тим краще, тому що невиліковний абсцес може призвести до захворювання ясен. Ось наше дружнє нагадування: користуйтеся зубною ниткою щодня.

Ви зламали зуб

Зубний біль може бути спричинений тріщиною або поломкою зуба. “Зазвичай це не цілий зуб, а його частина”, – говорить доктор Натур, і найчастіше причиною поломки є надкушування чогось твердого. “Якщо він не відділяється повністю і не рухається, коли ви кусаєте, це спричиняє біль”.

За його словами, залежно від серйозності перелому вам може знадобитися порцелянова коронка, ковпачок, що закриває зламаний зуб, або імплантат для заміни зуба.

У тебе лізуть зуби мудрості

Якщо у вас все ще є зуби мудрості, і вони намагаються вийти з ваших ясен у незручному положенні або без достатнього простору, ви напевно відчуватимете зубний біль, кажуть стоматологи Estomatology. Як тільки вони прорвуться, у вас буде більш високий ризик хворобливого запалення або інфекції в яснах, особливо тому, що ці зуби мудрості важко дістати зубною щіткою та зубною ниткою. “Пацієнти відчувають біль і дискомфорт, але біль, ймовірно, не такий гострий, як при серйозному карієсі”, – говорить він.

Багато людей отримують користь від видалення зубів мудрості, у той час як для інших процедура може бути непотрібною або навіть ризикованою, залежно від розташування зубів мудрості. Якщо зуби мудрості завдають вам болю, спробуйте ібупрофен, а потім поговоріть зі своїм стоматологом в Estomatology про можливі варіанти лікування.

Ти скрипиш зубами ночами

Більшість нічних гриндерів навіть не усвідомлюють, що це роблять. «Люди, які перемелюють, раптово кусають і зазнають блискавичного болю». За даними охорони здоров’я, скреготиння зубами також пов’язане з такими симптомами, як головний біль, біль у лицьових м’язах і ригідність щелеп.

Ви стискаєте щелепи, коли відчуваєте стрес

Навіть якщо ви не гриндер ночами, ви все одно можете стискати зуби вдень, навіть не усвідомлюючи цього. За словами стоматологів, це настільки поширена реакція на стрес, що стоматологи знають, як допомогти пацієнтам, навчаючи їх методам релаксації. «Щось таке просте, як глибокий вдих, проводячи пальцями з боків обличчя, а потім ще один глибокий вдих, допомагає змусити тіло навчитися розслаблятися і допомагає м’язам обличчя розслабитися». Зубний біль від скрегочення або стискання відчуватиметься у всій або принаймні у всій одній стороні щелепи, а не в конкретному зубі.

Ваші ясна заражені

Щоправда, інфекція ясен не викликає болю всередині зуба. Але «тілу важко відрізнити зубний біль від болю в яснах». При легкій формі захворювання ясен, що називається гінгівітом, ясна можуть червоніти і опухати, викликаючи певний дискомфорт. Зазвичай регулярне чищення зубів щіткою та зубною ниткою може придушити цей зубний біль у зародку.

За відсутності лікування гінгівіт може перейти в періодонтит, більш серйозну форму захворювання ясен, при якому в яснах утворюються кишені, які інфікуються, подібно до абсцесу зуба. Якщо ви відчуваєте неприємний набряк ясен, спробуйте короткостроково приймати протизапальні знеболювальні препарати. “Все, що ви зазвичай робите при головному болі, – це хороша перша лінія захисту”. Estomatology визначить, чи потрібні вам антибіотики для лікування інфекції або додаткове стоматологічне лікування ясен.

Серйозні карієс зазвичай викликають гострий біль , яка досить сильна, щоб розбудити вас, коли ви спите і біль часто посилюється. Невеликі порожнини зазвичай можна легко заповнити та забути про них, але коли пацієнт приходить із майже нестерпним болем, у стоматолога може залишитися мало варіантів лікування, крім терапії кореневих каналів, лікування, спрямованого на очищення коріння зуба.

Ваша начинка випала

За словами стоматологів, пломба може випасти, якщо до цієї області прикладено дуже багато сили чи матеріал зруйнується. Розкладання навколо пломби або під нею також може призвести до її поломки. Деякі пацієнти можуть навіть не відчути, що чогось не вистачає, доки не прикусять. «Їжа може потрапити до цієї області, коли вони жують». “Простір може почати упаковувати їжу там, де начинка залишила порожнечу і викликати тиск”. Область також може бути чутливою до температури, доки вона не буде виправлена. Обов’язково зверніться до стоматолога одразу, щоб виправити це.