fbpx
🇺🇦Все буде Україна🇺🇦

Десять видів зубного болю

Біль – це спосіб вашого тіла повідомити вам, що щось не так, але може бути важко визначити точне джерело вашого болю. Зубний біль, наприклад, може мати безліч причин, кожна з яких вимагає свого підходу як до лікування, так і до вирішення. Нижче ми розглянемо деякі з найпоширеніших причин зубного болю та те, як ви можете полегшити проблеми, пов’язані з ними.

1. Порожнини
Карієс (також званий карієсом) є однією з основних причин зубного болю. Порожнина – це локалізована область карієсу, викликана дією бактерій у роті. У той час як більшість каріозних порожнин не викликають хворобливих відчуттів, досить велика або глибока каріозна порожнина може призвести до підвищеної чутливості зубів або болю. Ваші зуби живі та наповнені нервами та кровоносними судинами, і карієс може викликати роздратування цих структур.

Найкраще лікування карієсу – це пломба, поставлена ​​вашим стоматологом. Якщо ви підозрюєте, що у вас є карієс, або якщо ви відчуваєте зубний біль, слід негайно записатися на прийом. А поки що чистіть зуби, як завжди. Не уникайте чищення хворобливої ​​області, але також будьте обережні, щоб не терти це місце занадто енергійно і не колупати його. Ви можете використовувати Listerine або інший антисептик для полоскання рота, дотримуючись вказівок на етикетці, але це, швидше за все, не зменшить біль у карієсі.

2.Інфікований зуб
Зубна інфекція є потенційно серйозною проблемою. Руйнування або травма можуть призвести до зараження м’яких тканин внутрішнього каналу зуба. Залишена без уваги, така інфекція може загрожувати вашому зубу та вашому здоров’ю. Інфекція може потрапити в кровообіг, переміщаючись по всьому тілу. Пам’ятайте, що будь-яка інфекція ротової порожнини вимагає негайного професійного лікування. Ваш стоматолог може врятувати зуб за допомогою кореневого каналу. Крім того, при необхідності можуть бути призначені антибіотики, а також можуть бути вжиті інші заходи, що допомагають контролювати та усувати інфекцію.

Деякі пацієнти звертаються до відділення невідкладної допомоги через сильний зубний біль, але це не повинно бути вашим першим вибором для лікування. Персонал швидкої допомоги може забезпечити тимчасове полегшення болю, доки ви не звернетеся до стоматолога, але він не зможе остаточно вилікувати ваш інфікований зуб.

3. Проблеми з СНЩС
Скронево-нижньощелепні суглоби (СННС) – це інша назва ваших щелепних суглобів. Іноді ці суглоби запалюються або страждають на інші проблеми, що призводить до болю, який може іррадіювати в зуби. У сукупності ці проблеми відомі як розлад скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС). Багато випадків ВННС легкі, і ви можете спробувати безрецептурні болезаспокійливі засоби, такі як ацетамінофен, для зняття болю. Однак, якщо біль не минає або стає сильнішим, настав час звернутися до стоматолога, який зможе діагностувати корінь проблеми та порекомендує ефективне лікування.

4. Перенесений м’язовий біль
Крім м’язів щелепи інші м’язи голови можуть викликати передачу болю на зуби. До таких м’язів відносяться м’язи обличчя та потиличної (потиличної) області. Коли ці м’язи болять чи дратуються, ви також можете відчути зубний біль. Знову ж таки, ацетамінофен може бути хорошим вибором для початкової спроби лікування, але вам потрібно буде відвідати стоматолога чи лікаря, якщо проблема не зникне.

5. Бруксизм
Бруксизм – це медичний термін, що позначає скрегіт зубами, зазвичай під час сну. До явних ознак бруксизму відносяться пробудження з болем у щелепі або надмірна стирання зубів. Неконтрольований бруксизм може призвести до ДВННС, хронічного болю і навіть втрати зубів. На щастя, бруксизм піддається лікуванню. Негайно поговоріть зі своїм стоматологом, щоб налаштувати індивідуальний захист від нічного скрегітання зубами та пов’язаного з цим зубного болю.

6. Мігрень
Мігрень – це більше, ніж просто головний біль, він може викликати чутливість до світла та звуку, нудоту та сильний біль. Знову ж таки, цей біль може передаватися по всій голові, у тому числі до зубів. Мета у цій ситуації – контролювати свої мігрені. Поговоріть зі своїм сімейним лікарем або неврологом про стратегії лікування, щоб запобігти нападам мігрені або обмежити їх виникнення.

7. Стоматологічна травма
Звичайно, зубна травма може призвести до зубного болю. Якщо ви впали або потрапили в аварію та пошкодили зуби, ви, ймовірно, помітите деяку хворобливість. Безрецептурні знеболювальні зазвичай вирішують проблему, якщо всі ваші зуби цілі.

Однак, якщо у вас хитається або відсутній зуб, вам необхідно негайно звернутися до стоматолога. Якщо зуб вибито, тримайте його за коронку, а не за корінь. Вставте зуб назад у лунку, якщо це можливо. Інакше тримайте його у склянці з молоком або у чистій воді. Пам’ятайте, що час має вирішальне значення. Намагайтеся негайно звернутися до стоматолога.

8. Проблеми із серцем
Симптоми серцевого нападу або інфаркту міокарда можуть містити біль у зубах або обличчі. Біль у грудях, характерний для стенокардії, також може поширюватися на зуби. Звичайно, якщо у вас болить зуб, це не означає, що у вас серцевий напад. Тим не менш, ви повинні знати, що проблеми з серцем можуть проявлятися болем як у роті, так і зубах, а також у руці.

Ви завжди повинні розглядати біль у грудях як невідкладну медичну допомогу. Якщо ви помітили біль або сором у грудях, зателефонуйте за номером 911 або негайно зверніться до відділення невідкладної допомоги.

9. Температурна чутливість
Чутливість до гарячого та холодного може бути ще однією причиною зубного болю. Холодні напої, морозиво, кава та гаряча їжа можуть спричинити біль у зубах. Якщо ви помітили цю проблему, повідомите про це свого стоматолога. Проблема може бути просто в легкій чутливості зубів, але це також може бути ознакою серйознішого занепокоєння. Ваш стоматолог може прописати спеціальну зубну пасту чи інші засоби для полегшення болю. Слід зазначити, що підвищена чутливість зубів є особливою проблемою для багатьох жінок під час вагітності.

10. Діабет
Неконтрольований діабет може мати багато наслідків здоров’я, включаючи зубний біль. Хронічно високий рівень цукру в крові впливає на кровообіг, наприклад, приплив крові до зубів. Обмежений кровообіг може перешкоджати надходженню необхідних поживних речовин до зубів, знижуючи їх здатність до загоєння. Крім того, діабетики можуть відчувати нервовий біль у зубах.

Повідомте свого стоматолога, якщо у вас діабет, і тримайте його в курсі рівня контролю рівня цукру в крові. Крім того, повідомте свого стоматолога, якщо ви відчуваєте якийсь зубний біль. Нарешті, тісно співпрацюйте зі своїм стоматологом, лікарем або ендокринологом, щоб підтримувати рівень цукру в крові на оптимальному рівні.

Не знаєте, який у вас зубний біль? Estomatology може перевірити всі ці причини і допомогти вам отримати кваліфіковану допомогу, якої ви потребуєте. Ми знаємо зуби!


  Запишіться прямо зараз

  Безкоштовна консультація і огляд

  Натиснувши на кнопку Ви погоджуєтеся з політикою конфіденційності сайту

  Share this post

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *